Czasem trzeba się po prostu ogarnąć

Czasem trzeba się po prostu ogarnąć

Ostatnio, gdy przeżywałam mały kryzys, moja przyjaciółka powiedziała do mnie tak: „Chyba po prostu musisz się ogarnąć”. Przyznam szczerze, że śmiałam się z tego przez kilka minut, ale po dłuższym zastanowieniu się nad sprawą stwierdziłam, iż dawno nie usłyszałam czegoś tak trafnego. Czasami, gdy nie wiadomo, co zrobić, trzeba się po prostu ogarnąć.

A co to tak naprawdę znaczy? Chyba znaczy tyle, że trzeba żyć teraźniejszością i skupić się na priorytetach, odsunąć na bok emocje i uspokoić się. Rzeczywistość czasem gryzie, ale to nic, trzeba umieć się albo odgryźć, albo po prostu przeczekać ból po ugryzieniu 😉

Myślę, że warto mieć swoje zasady, którymi się w życiu kierujemy. Zasady zaczerpnięte z domu rodzinnego, ze szkoły, z wiary, z własnych doświadczeń… W życiu chodzi o to, żeby je mieć i się ich trzymać, bo to one dają właśnie poczucie bezpieczeństwa w tym szalonym świecie.

A tak zupełnie nie w temacie – szukam jakichś ciekawych inspiracji kulinarnych (obiadowych, bo słodkości mi zbrzydły), podpowiecie coś? Z góry dziękuję!

Pozdrawiam Was, Drogie Mamy i Nie Tylko Mamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *