Mam na imię Magda.

IMG_2046

Urodziłam się w 1983 roku w Cieszynie. Od 2000 roku mieszkam w Warszawie. Jestem mamą wspaniałego Chłopczyka (ur. w 2010 roku) i cudnej Dziewczynki (ur. w 2015 roku), żoną oraz – jak lubię o sobie myśleć – pisarką (do szuflady). Uwielbiam też taniec i grę na instrumentach. Ostatnio gram głównie na pianinie, podśpiewując trochę pod nosem. Czasami grywam także na flecie poprzecznym (wiele lat temu skończyłam szkołę muzyczną, wspaniałe miejsce, które pokazało mi, że życie może być piękne, wysublimowane, pełne klasy i stylu). Pomimo wielu codziennych zmagań (zdrowotnych i nie tylko), niezmiennie od dziecka wierzę w moc uśmiechu, pozytywnego myślenia, wielką siłę tkwiącą w nas samych oraz w to, że wiarą, silną motywacją i otwartością można otworzyć sobie wiele życiowych drzwi.

Założyłam tego bloga zmagając się z narastającą depresją poporodową, która okryła czarnym cieniem mnie i moją rodzinę. Moją misją jest pomaganie osobom, które nie czują wsparcia innych, nawet jeśli są otoczone przez ludzi, przez rodzinę. Pragnę pokazać osobom osamotnionym we własnym wewnętrznym świecie, że nie tylko one tak mają, że jest nas więcej. Moją misją jest pokazanie matkom, że są nie tylko mamami – ale też pięknymi kobietami, partnerkami, pracownicami, pełnowartościowymi członkami społeczeństwa. Chcę pokazać moim czytelniczkom (i czytelnikom), że nawet jeśli znajdziemy się w beznadziejnym punkcie swojego życia, nadal możemy zmotywować się, zgromadzić w sobie wysiłek prowadzący do dokonania zmiany w życiu. Próbuję Wam też czasem pokazać, że bywają w życiu takie chwile, kiedy trzeba poprosić kogoś o pomoc zamiast udawać siłaczkę – Zosię – Samosię. Jednak, co najważniejsze, najpotężniejsze narzędzie jakim dysponujemy, tkwi w środku, w nas samych: jest to nadzieja, miłość do życia, pasja sprawiająca, że możemy żyć tak, jak tego chcemy.

Wszędzie szukam inspiracji, fascynuje mnie życie i uwielbiam ludzi. Niczego nie żałuję i robię to, co w życiu najważniejsze: cieszę się tym, co mam.

Na koniec jeszcze powiem tak (mimo wrodzonej nieśmiałości i neurotyczności, z jakimi przyszło mi żyć)- głowa do góry!:


„Cokolwiek możesz zrobić lub marzysz o tym, że możesz, zacznij to robić. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, magię i siłę” – J.W. Goethe

I może jeszcze tak:

One Response »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *